Zalety i wady noszenia soczewek kontaktowych

Na szczęście osoby z wadami wzroku mają możliwość wyboru. Jeśli ktoś nie czuje się dobrze w okularach, to krótkowzroczność, dalekowzroczność lub prezbiopię skorygują soczewki kontaktowe. Jakie plusy wynikają z tej metody korygowania wady wzroku? Czy są jakieś minusy? O tym przeczytasz poniżej.

Zalety soczewek kontaktowych

Wszystkie wady wynikające z noszenia okularów przemawiają na korzyść soczewek kontaktowych. Największym atutem jest brak ograniczeń. Nosząc soczewki można uprawiać najróżniejsze sporty. Pływanie? Jak najbardziej – można cieszyć się ulubioną dyscypliną sportową zachowując przy tym pełną ostrość wzroku. Szalona taneczna impreza? Tutaj również dzięki soczewkom nie ma ograniczeń. Krótkowidzowie i dalekowidzowie mogą dzięki szkłom kontaktowym czerpać z życia pełnymi garściami. Mogą także zapomnieć, czym są zaparowane lub zmoczone przez deszcz okulary. Rozwiązanie tego problemu nie tylko podnosi komfort, ale także wpływa na bezpieczeństwo. Para lub krople deszczu na okularach ograniczają widoczność, a to może prowadzić do wypadków. Soczewki kontaktowe sprawiają, że widzimy ostro i wyraźnie przy każdych warunkach pogodowych.

Nowoczesne soczewki wykonane z materiału silikonowo-hydrożelowego, np. soczewki Biofinity można nosić w trybie ciągłym przez 30 dni, bez konieczności zdejmowania ich na noc. Pozwala to zapomnieć o problemach ze wzrokiem na cały miesiąc. Ponadto nawet najwygodniejsze i najlepiej dobrane okulary po całym dniu noszenia mogą zacząć uwierać w okolice nosa oraz uszu. Soczewki pozwalają uniknąć tego dyskomfortu.

Wady soczewek kontaktowych

Wadą soczewek kontaktowych dla niektórych osób może być sposób aplikacji. Blokadę psychiczną może sprawiać konieczność wkładania ciała obcego do oka. Czasami dochodzi lęk związany z ewentualnymi trudnościami z wyjęciem soczewki z oka. Na szczęście jest to trudność, którą można pokonać. Specjalista pokaże osobie chcącej zacząć nosić soczewki to, jak je aplikować i ściągać. Nauka pod okiem okulisty lub optometrysty powinna być wystarczająca do tego, by samodzielnie zakładać i ściągać soczewki.

Na niektórych osób, np. często podróżujących, problematyczna może być codzienna pielęgnacja. Trzeba mieć przy sobie płyn oraz pojemniczek na soczewki. Jednak tę trudność również można obejść. Rozwiązaniem będzie stosowanie jednodniowych soczewek, np. EyeLove Exclusive 1-Day oferowanych przez bezokularow.pl